«

»

Cze 26

„Powitanie Lata” w Mietniowie w stylu Country

W piękne słoneczne popołudnie 19 czerwca 2016 roku o godz. 15.30 przy świetlicy w Mietniowie odbyło się Powitanie lata w stylu country. Wydarzenie zostało przygotowane przez Radę Sołecką wraz KGW „Iskry Mietniowa”.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Agnieszka Szczepaniak – Dyrektor Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce, Tomasz Machnik – Kierownik Wydziału Edukacji, Renata Popiołek- Dyrektor Samorządowego Przedszkola w Mietniowie, Robert Bębas – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mietniowie, radni, sołtysi, a także KGW z Pawlikowic oraz KGW z Chorągwicy.

Powitanie lata rozpoczął Zespół Regionalny „Mali Mietniowiacy” (grupa najmłodsza oraz średnia) z tańcami regionalnymi. Następnie sołtys powitała wszystkich gości oraz przedstawiła program uroczystości. Urocze przedszkolaki powitały lato do muzyki Straussa zarażając uczestników serdecznymi uśmiechami. Podczas wydarzenia nie zabrakło również występu Zespołu Regionalnego „Mietniowiacy”, który zaprezentował piosenkę autorstwa Władysława Malickiego zaaranżowaną na styl country. Na zakończenie programu artystycznego swój popis dały gospodynie z KGW „Iskry Mietniowa” z piosenką oraz układem tanecznym w stylu country.

Tradycyjnie wyjątkową oprawę muzyczną zapewniła Kapela Mietniowska, a do późnych godzin wieczornych do tańca przygrywał Zespół Muzyczny STRONG BAND.

W trakcie imprezy nie zabrakło smakołyków przygotowanych przez KGW, a szczególnym uznaniem cieszyła się znakomita Jambalaya oraz hamburgery po mietniowsku. Wśród atrakcji znalazła się fotobudka, zamek dmuchany oraz karuzela dla najmłodszych uczestników.

Więcej zdjęć można znaleźć tutaj oraz tutaj.

Nagrania fragmentów programu artystycznego oraz występu zespołu muzycznego znajdują się tutaj oraz tutaj.