«

»

Paź 17

Pożegnanie lata z Iskrami Mietniowa

Trzy lata minęły odkąd Koło Gospodyń Wiejskich „Iskry Mietniowa” zostało reaktywowane po 10 latach przerwy. Po raz drugi kobiety pokazały swoje inspiracje uczestnicząc w Smakowitym Czwartku, który odbył się w Centrum Kultury i Turystyki w dniu 29 września 2016 roku.

Przybyło bardzo dużo gości, wśród nich: Pani Urszula Rusecka – Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Pan Rafał Ślęczka – Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka, Pani Agnieszka Szczepaniak – Dyrektor Centrum Kultury i Turystyki, Pani Dominika Chylińska – Kierownik Zespołu Profilaktyki Ochrony Zdrowia i Osób Niepełnosprawnych, Pani Małgorzata Krasoń – Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej w Wieliczce, Pani Elżbieta Sendor – Radna Rady Miejskiej Wieliczce, Koleżanki z Kół Gospodyń Wiejskich i inni stali bywalcy Smakowitego Czwartku.

Nasze koło „Iskry Mietniowa” zaprezentowało program słowno – muzyczny, którego reżyserem była członkini koła Maria Klima, która zrobiła również własnoręcznie piękną dekorację kwiatową, aby nadać klimat lata. Kwiaty cieszyły się dużym powodzeniem kiedy Maria po zakończeniu spotkania wręczała uczestnikom chabry, maki, stokrotki oraz chryzantemy. Swój wspaniały talent rękodzielniczy pokazała również Renata Okas poprzez prezentację swoich prac wykonanych metodą decoupage, które wybudziły ogromne zainteresowanie uczestników.

Każda członkini Koła urzekała publiczność uśmiechem, piosenką oraz poezją romantyczną o miłości, słońcu, w myśl piosenki: ”Co bez miłości wart jest świat? To tak jak bez słoneczka kwiat.”

Na zakończenie programu przedstawicielki Koła wykonały taniec w stylu country wywołujący jak zwykle wiele radości. Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich z Pawlikowic Zdzisława Mrożek napisała wiersz dla naszego Koła oraz obecnych przedstawicieli władz, który uświetnił całość wydarzenia i nadał bardzo humorystycznego akcentu. Podczas wydarzenia nie zabrakło również świętowania imienin Zastępcy Burmistrza Rafała Ślęczki: kwiaty, życzenia i pamiątkowe zdjęcia wprawiły nas w miły uroczysty nastrój. Niezastąpiony jak zwykle okazał się Władysław „Jurek” Malicki z Kapeli Mietniowskiej, który został akompaniatorem muzycznym naszych śpiewów.

Po występach wszyscy uczestnicy zasmakowali w wyjątkowym i rozgrzewającym kremie z dyni autorstwa naszej członkini KGW Bogusławy Mazgaj. Członkinie KGW „Iskry Mietniowa” przygotowały różnorodne słodkości; ciasta, ciasteczka, którymi przy kawie i herbacie z uśmiechem na ustach wszyscy się delektowali i żegnali odchodzące lato.

Ja, jako przewodnicząca „Iskier Mietniowa”, pragnę podziękować całej publiczności, która tak licznie przybyła, Pani Agnieszce Szczepaniak – Dyrektor Centrum Kultury i Turystyki oraz wszystkim jej pracownikom, którzy przyczynili się do przygotowania tego przedsięwzięcia, Panu Jackowi Tokarczykowi za nagłośnienie, Pani Agnieszce Rogalskiej za super fotoreportaż, Jerzemu Malickiemu za nastrój muzyczny oraz Panu Władysławowi Okońskiemu za służenie nam transportem.

Z serca dziękuję wszystkim członkom KGW „Iskry Mietniowa” za czas poświęcony na próby, robienie potraw, cierpliwość, oraz wykazanie się swoimi inspiracjami w tańcu,muzyce i śpiewie oraz zapałem do naszej wspólnej działalności na rzecz całej lokalnej społeczności Gminy Wieliczka.

Przewodnicząca KGW „Iskry Mietniowa”
Józefa Sosin


Zdjęcia: A. Rogalska (CKiT)