«

»

Mar 15

Organizacja nabożeństw w kościele parafialnym w Pawlikowicach

Zgodnie z przepisami prawa państwowego wprowadzonymi przez Rząd RP, który zarządził stan zagrożenia epidemicznego, a także w odpowiedzi na dekret Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego, w niedziele: 15, 22 i 29 marca oraz w dni powszednie Msze święte będą odprawiane z uwzględnieniem następujących przepisów:

 1. Msze św. w naszym kościele odprawiamy jak w każdą niedzielę i w dni powszednie, według przyjętych intencji. Uprawnione do wejścia do kościoła będą wyłącznie osoby, które w tym dniu mają zamówioną intencję. Łączna liczba wiernych wraz z kapłanami i służbą kościelną nie może przekroczyć 50 osób (osoby wchodzące do kościoła będą zliczane przy wejściu).
 2. Bardzo proszę, aby wierni w duchu odpowiedzialności podporządkowali się tym ograniczeniom. Natomiast księży proboszczów i rektorów kościołów usilnie proszę o egzekwowanie tego postanowienia. – Arcybiskup Marek Jędraszewski.
 3. Nie odbędą się również nabożeństwa Gorzkich Żali oraz Drogi Krzyżowej. Zachęcamy do ich prywatnego odprawienia w domu.
 4. W wymienione niedziele, jak również w dni powszednie, kościół będzie otwarty do swobodnego nawiedzania przez wiernych na indywidualną modlitwę. W tym czasie będzie można również skorzystać z sakramentu pokuty. Pamiętajmy o zachowaniu kilkumetrowej odległości pomiędzy osobami przebywającymi w świątyni oraz o nieprzekraczalnej liczbie 50 wiernych przebywających jednocześnie w kościele.
 5. Korzystajmy w tym czasie z dyspensy udzielonej przez Księdza Arcybiskupa od obowiązku udziału w niedzielnej Mszy świętej. Z czystym sumieniem i sercem mocnym wiarą pozostańmy w tym czasie w domach, korzystając z transmisji Mszy świętych w mediach.

Wybrane transmisje Mszy świętych w niedziele objęte stanem zagrożenia epidemicznego:

 • 07:00, TVP 1, TVP Info, TV Republika (Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach),
 • 09:00, Polsat News (Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie),
 • 09:30, TV TRWAM (Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze),
 • 10:30, Polsat Rodzina (Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie – Msza dla dzieci),
 • 11:00, TVP 1 (Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze),
 • 13:00, TVP Polonia (kościół pw. św. Joachima w Sosnowcu).
O godzinie 12:00 TVP 1 wyemituje również relację z modlitwy Anioł Pański prowadzonej przez Papieża Franciszka.

W dni powszednie nabożeństwa transmitowane będą w następujących terminach:

 • 07:00, TVP 1 (Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach),
 • 20:00, TVP 3 (Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze).
Transmisje niedzielnych Mszy świętych udostępniane są również za pośrednictwem radia (w tym: Radia Maryja oraz Programu Pierwszego Polskiego Radia) oraz Internetu (w tym: tvn24.pl, profilu parafii pw. św. Klemensa w Wieliczce na facebooku oraz kanału YouTube Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej oo. franciszkanów).